Spotify API Kullanımı Hakkında

Son güncelleme: 29 Şubat 2020


makromusic deneyiminin en iyi şekilde geçmesi için Spotify API’larını kullanırız. Bu bağlamda Spotify hesabından verileri alırız ve bunlarla ne yaparız?Spotify hesabının bağlı olduğu E-posta adresini, adın ve kullanıcı adını, profil resmini ve herkese açık çalma listelerini alırız. Bu bilgiler hızlıca makromusic’e kayıt olabilmeni sağlar. Kayıt olmakla vakit kaybetmeden hızlıca müzik zevkine en yakın kişilerle eşleşip tanışmanı istiyoruz. Unutma, her zaman ayaraların kısmından bu bilgileri istediğin gibi güncelleyebilirsin.

Son çaldığın müziği, çaldığın içeriği, en sevdiğin sanatçıları ve favori içeriklerini, takip ettiklerini alarak, müzik zevkini anlamaya çalışırız. Bu sayede müzik zevkine en yakın kişiyle seni eşleriz.

Spotify hesabının bağlı olduğu cihazda şarkı değiştirme eyleminde bulunarak, makromusic’te eşleştiğin kişiyle aynı müziği dinlemek istediğinde, makromusic’ten çıkış yapmadan hızlıca müzik açabilmeni sağlarız. Böylece kesintisiz sohbeti ve kullanıcı deneyimini yaşamanı isteriz.

Çalma listesi oluşturmak gibi özellikleri ise, istersen makromusic'te eşleştiğin kişilerin seninle paylaştığı müziklerden çalma listesi oluşturabilmen için kullanıyoruz.

Anlayacağın, ne yapıyorsak senin için yapıyoruz. :)

Tüm bu erişimleri istediğin zaman https://www.spotify.com/account adresinden kaldırabilirsin. Aklına takılan tüm sorular için bizimle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsin.

makronline ekibi.

İstanbul, TÜRKİYE